Alina Sviatnenko
Що потрібно знати про коучинг перед підписанням довгострокового контракту?
1. Коучинг - це партнерство з клієнтом, яке стимулює розумові та творчі процеси, надихаючи клієнта на максимальне розкриття особистого та професійного потенціалу.

2. Коуч працює з потенціалом особистості, психотерапевт лікує. В коучингу немає діагнозів та симптомів, робота будується на стимулюванні усвідомлення та розвитку потенціалу клієнта.

3. В коучингу матеріалом для роботи є проблемний простір клієнта, який трансформується в простір досягнень та рішень.

4. Психологічне супроводження - це довгострокова взаємодія. Коучинг - це партнерство в рамках погодженого контракту з конкретними цілями розвитку/досягнення та дедлайном.

5. Коучинговий контракт - це система підтримки, яка складається з 5/10/15 сесій, кожна з яких працює на ціль глобального контракту, кожна сесія - це чек поінт в період змін на шляху до досягнення цілі.

6. Кожна сесія приводить до конкретного бажаного результату через 60 хвилин. Клієнт приходить із запитом/певним питанням, після сесії йде з відповіддю/рішенням/напрямком для самостійного дослідження за рамками сесії. Коуч через питання та спостереження дає розширення та новий погляд. Так відбувається робота з потенціалом особистості.

7. В коучингу клієнт виконує зобов"язання, які бере після кожної сесії, готується до наступної сесії, рефлексує, аналізує отриманий досвід після попередньої сесії (що вдалося досягти, які зміни вже спостерігає, яка динаміка в роботі над ціллю) і приходить на коуч сесію з темою для роботи далі (труднощі, бар"єри, перешкоди, з якими зіштовхнувся). Тему завжди обирає клієнт, не коуч). Клієнт відповідає за контент, коуч - за процес, динаміку та прогрес.

8. Коуч не дає порад та рекомендацій на відміну від консультанта чи ментора. Коуч не передає експертизу та перевірені методи/способи вирішення задачі. Коучинг - це трансформація мислення та світосприйняття клієнта, формування нового погляду та унікального підходу до вирішення задачі.

9. Коуч створює простір для міркування, є дзеркалом для клієнта, не привносить в роботу з клієнтом свого обобистого досвіду, розумових паттернів та світосприйняття. Для цього коуч працює зі своїм власним коучем і не одним, супервізором, ментором та психотерапевтом. На ціль одного клієнта працює ціла команда.

10. Робота в коучингу будується на майбутніх цілях, а не на травматичному попередньому досвіді клієнта, в минуле можливе звернення лише за позитивним досвідом.

11. В коучингу важливий зворотній зв"язок клієнта, що добре працює на розвиток потенціалу його особистості чи приближення до контрактної цілі, а в чому коучу варто змінити підхід.

12. В коучингу можливий реконтракт (зміна цілі контракту) із застосуванням депозитних сесій чи з пролонгацією (апгрейдом) контракту, якщо в процесі трансформації раніше погоджена ціль втратила актуальність для клієнта.

13. Коуч в роботі не застосовує стандартні підходи і шаблонні моделі, не готує попередньо програму. Це рамки та обмеження для можливого розвитку. Коуч йде в партнерство з філософією, що важливо для конкретного клієнта, підбираючи комфортний стиль та темп для клієнта, тим самим даючи більше ресурсу для розвитку клієнта.

14. Коуч лідерів має досвід роботи в бізнесі на управлінських позиціях чи в ролі власника бізнесу, тому добре розуміючи бізнес контекст клієнта, допомагає у реалізації бізнес задач, фокусуючись на особистому розвитку клієнта, при цьому не консультує і не передає експертизу.
Етапи роботи з коучем
1
З чого починається робота?
Знайомство з коучем. Вивчення проблемного простору клієнта і погодження цілей на контракт. Підписання юридичної та коучингової угоди із зазначенням цілі та критеріїв її досягнення.
2
Робочий процес
Сесії за графіком, перші три сесії, як правило з меншим інтервалом, ніж серія наступних. Проміжна звірка результатів в рамках погодженого контракту. Фокус на динаміці та прогресу розвитку. Фіксування проміжного результату.
3
Який результат?
Досягнення погодженої цілі на контракт. Придбання cоaching mindset через отриманий клієнтський досвід. Складення плану персонального розвитку в форматі self-coaching.
Made on
Tilda