Ваш освітній бізнес активно розвивався останні декілька років, чому ви прийняли рішення працювати з коучем?
Щиро вірю, що освітою переймаються ті, хто турбується про майбутнє. В сучасному світі це одна з найбільш динамічних сфер. Щоб школа продовжувала бути сучасною кожного року ми з командою вивчаємо тренди, засвоюємо нові методи, багато експериментуємо. Нашій школі 4 роки. Кожного літа ми з командою переосмислюємо та допрацьовуємо нашу концепцію, бо з'являються нові можливості та виклики.
Працювати з коучем я почала саме під час одного з таких періодів переосмислення. З Аліною Святненко мене познайомила мама нашої учениці. Це було дуже вчасно. Робота з Аліною дозволила пірнути глибше в пошук сенсів.
З початку коучингового проекту минув рік. Які зміни в вашому бізнесі відбулися за цей період? Як саме ці зміни пов'язані з співпрацею з коучем?
В проекті ми мали дві ключові задачі - усвідомити роль власника та побороти страх масштабування. З обома ми впоралися. За рік ми виросли вдвічі. Це чудовий результат. Враховуючи, що в нашій школі класи по 8 учнів та дуже якісно реалізовано індивідуальний підхід, а освітні послуги для дітей є доволі складною послугою.
Як особисто ваша трансформація в коучингу вплинула на трансформацію вашого бізнесу? Як на вашу особистість, як засновниці, вплинув коучинг?
На старті бізнесу, як і багато підприємців, я поєднувала в собі ролі від засновниці до прибиральниці. Думаю, що це знайоме багатьом. Тому коли наш проект виріс, мені було важливо переосмислити свою роль і усвідомити, яку цінність я приношу команді, відзнайти заново свої сильні сторони і не хапатися за все підряд, включаєчи задачі колег по команді. Маю зізнатися, що до коучингу я була "відмінницею". Ще й такою, яка має все зробити сама, бо так надійніше. Це заважало колегам по команді проявляти свої таланти.
Як змінилось бачення вашої ролі в бізнес процесах? Що змінилось в прийнятті рішень та в роботі з командою?
Я дозволила собі робити те, що приносить мені задоволення. Як то кажуть, працювати не 12 годин, а головою. Зараз моя головна задача в команді - допомагати іншим побачити їхні можливості для розвитку та росту, підтримувати на цьому шляху. Після проходження коучингової програми я пройшла додаткове навчання коучинговим інструментам для менеджерів та використовую їх в роботі з командою. Моя задача тепер - розкривати таланти колег. Це робить щасливою і мене, і команду.
Як ви оцінюєте інвестицію в коучинг? Який приріст фінансових та інших показників (масштабування, додаткові проєкти, залучення нових клієнтів, збільшення штату, залученість та мотивація працівників, покращення внутрішніх процесів і т.п.) в відсотковому відношенні в порівнянні з минулим роком?
Загалом я багато вчуся і на свою освіту витрачаю зараз на рік близько 5-7 тисяч доларів. За минулий рік серед всіх освітніх програм інвестицію в коучинг вважаю найрезультативнішою. Завдяки коучинговому проєкту ми вдвічі масштабувалися. Наша школа на Осокорках переїхала до окремої будівлі з чудовою інфраструктурою, а в школі на Лівобережній ми збільшили навчальний простір. В порівнянні з минулим роком ми виросли вдвічі за кількістю родин, які довірили нам найголовніше - дітей. Але для мене ці цифри не є перемогою. Справжнє досягнення це те, що ми не втратили якості та своєї головної цінності - індивідуального підходу та родинного затишку.
Ви прийняли рішення номінувати управлінську команду на індивідуальний коучинг. Сім менеджерів пройшли персональні коучингові програми. Як коучинг для управлінців вплинув на розвиток вашого бізнесу?
Я вірю в силу команд, тому завжди ділюся своїми відкриттями з колегами. Від того наскільки зрілою та сфокусованою буде команда менеджерів залежить те, чи будуть наші вчителі дорослими та щасливими. Зрілий вчитель зможе допомогти дитині теж вирости, буде опорою для дитини, прикладом. Адже сенс виховання не в тому, щоб розповісти, як треба - сенс в тому, щоб показати це на власному прикладі. Корпоративний коучинговий проєкт посилив нашу команду. Цього року ми пішли далі і запустили тестовий коучинговий проєкт для вчителів та тьюторів. А також почали використовувати коучингові технології для роботи з учнями.
Які ви бачите переваги коучингу як інструменту для розвитку управлінців над класичними тренінгами?
Я б не порівнювала ці речі в такому контексті. Класичні тренінги дають загальні інструменти, важливо їх знати і оновлювати. Коучинг дозволяє пропрацювати особисті обмеження та установки. Менеджер працює своєю особистістю і від рівня його зрілості залежить, чи зможе він ростити зрілість інших. Зрілість команди - це про швидкість та якість її роботи. І про кайф від життя, який отримуєш в процесі роботи з такою командою. Я за кайф!