КОУЧИНГОВИЙ ПРОЄКТ В EDUCATOR 2020-2021

Як власниця та генеральна директорка вийшла з операційних процесів, стала лідером-коучем для власної команди та вдвічі масштабувала бізнес?
17
годин персонального коучингу засновниці та СЕО Educator
70
годин персонального коучингу для семи ключових менеджерів Educator
20
годин навчання коучинговим компетенціям тьюторів Educator
15
трьохсторонніх зустрічей по узгороженню цілей на коучинг та обговорення результатів проекту
Результати коучингової програми в Educator
Період проєкту - 10.2020 - 10.2021
Коуч Святненко Аліна РСС ICF
"За минулий рік серед всіх освітніх програм інвестицію в коучинг вважаю найрезультативнішою. Завдяки коучинговому проєкту ми вдвічі масштабувалися. Наша школа на Осокорках переїхала до окремої будівлі з чудовою інфраструктурою, а в школі на Лівобережній ми збільшили навчальний простір. В порівнянні з минулим роком ми виросли вдвічі за кількістю родин, які довірили нам найголовніше - дітей." - Владислава Бандурко, засновниця та СЕО приватного ліцею Educator
Свій шлях в освіті я почала з викладання, за фахом я викладачка біології. На створення ліцею мене надихнули учні. Вільні, допитливі, сміливі діти, яким було тісно в стінах зарегульованих дивними правилами класичних шкіл. Вони шукали сенси. Тому створити школу з акцентом на індивідуальному підході й всебічному розвиткові, де кожен зможе повірити в себе, почати діяти та досягти результату - це був мій виклик.

В Educator ми об"єднали результативне академічне навчання, проектну роботу із волонтерством, соціальними активностями, які створюють ліцеїсти.

Наші учні отримують якісні знання з предметів, вивчають предмети, яким не вчать в школі, розвивають soft skills, вчаться розуміти та застосовувати те, що вивчили. При цьому вони реалізують соціальні, наукові й бізнес-проєкти, мають час на захоплення поза ліцеєм. Але це більше про особливості освітнього процесу.Цінність наша для родин в тому, що ми щиро зацікавлені в тому, щоб кожна дитина досягла результату. Ми бачимо в учнях та батьках найкраще, фокусуємось на цьому та допомагаємо розвивати кожному себе у гармонії та прийнятті. Будь вимогливим, вір та люби. Це наше правило.

Наша унікальність в тому, що в школі поєдналися сімейність та велика кількість можливостей. У нас приймають дітей та вчителів такими, якими вони є. Це розвиває віру в себе, робить сильнішим. У нас кожен готовий допомогти іншому і підтримати на шляху. В ліцеї легко започаткувати щось нове. Кожен може знайти щось своє: справу до вподоби, клуб, проєкт, навіть формат навчання.

Діти говорять, що отримують тут в 10 разів більше уваги, ніж в будь-якій іншій школі. Це важливо.

Ще ліцеїсти говорять, що в школі, як вдома. Атмосфера невимушена, тут розумієш, що можна бути різним. Наша школа може підтримати учня в різних сферах життя - від навчання до особистих питань. Більшість дітей та дорослих не хочуть звідси йти в кінці дня та сумують коли ми маємо канікули.
Ваш освітній бізнес активно розвивався останні декілька років, чому ви прийняли рішення працювати з коучем?

Щиро вірю, що освітою переймаються ті, хто турбується про майбутнє. В сучасному світі це одна з найбільш динамічних сфер. Щоб школа продовжувала бути сучасною кожного року ми з командою вивчаємо тренди, засвоюємо нові методи, багато експериментуємо. Нашій школі 4 роки. Кожного літа ми з командою переосмислюємо та допрацьовуємо нашу концепцію, бо з'являються нові можливості та виклики.
Працювати з коучем я почала саме під час одного з таких періодів переосмислення. З Аліною Святненко мене познайомила мама нашої учениці. Це було дуже вчасно. Робота з Аліною дозволила пірнути глибше в пошук сенсів.

З початку коучингового проекту минув рік. Які зміни в вашому бізнесі відбулися за цей період? Як саме ці зміни пов'язані з співпрацею з коучем?

В проекті ми мали дві ключові задачі - усвідомити роль власника та побороти страх масштабування. З обома ми впоралися. За рік ми виросли вдвічі. Це чудовий результат. Враховуючи, що в нашій школі класи по 8 учнів та дуже якісно реалізовано індивідуальний підхід, а освітні послуги для дітей є доволі складною послугою.

Як особисто ваша трансформація в коучингу вплинула на трансформацію вашого бізнесу? Як на вашу особистість, як засновниці, вплинув коучинг?

На старті бізнесу, як і багато підприємців, я поєднувала в собі ролі від засновниці до прибиральниці. Думаю, що це знайоме багатьом. Тому коли наш проект виріс, мені було важливо переосмислити свою роль і усвідомити, яку цінність я приношу команді, відзнайти заново свої сильні сторони і не хапатися за все підряд, включаєчи задачі колег по команді. Маю зізнатися, що до коучингу я була "відмінницею". Ще й такою, яка має все зробити сама, бо так надійніше. Це заважало колегам по команді проявляти свої таланти.

Як змінилось бачення вашої ролі в бізнес процесах? Що змінилось в прийнятті рішень та в роботі з командою?

Я дозволила собі робити те, що приносить мені задоволення. Як то кажуть, працювати не 12 годин, а головою. Зараз моя головна задача в команді - допомагати іншим побачити їхні можливості для розвитку та росту, підтримувати на цьому шляху. Після проходження коучингової програми я пройшла додаткове навчання коучинговим інструментам для менеджерів та використовую їх в роботі з командою. Моя задача тепер - розкривати таланти колег. Це робить щасливою і мене, і команду.

Як ви оцінюєте інвестицію в коучинг? Який приріст фінансових та інших показників (масштабування, додаткові проєкти, залучення нових клієнтів, збільшення штату, залученість та мотивація працівників, покращення внутрішніх процесів і т.п.) в відсотковому відношенні в порівнянні з минулим роком?

Загалом я багато вчуся і на свою освіту витрачаю зараз на рік близько 5-7 тисяч доларів. За минулий рік серед всіх освітніх програм інвестицію в коучинг вважаю найрезультативнішою. Завдяки коучинговому проєкту ми вдвічі масштабувалися. Наша школа на Осокорках переїхала до окремої будівлі з чудовою інфраструктурою, а в школі на Лівобережній ми збільшили навчальний простір. В порівнянні з минулим роком ми виросли вдвічі за кількістю родин, які довірили нам найголовніше - дітей. Але для мене ці цифри не є перемогою. Справжнє досягнення це те, що ми не втратили якості та своєї головної цінності - індивідуального підходу та родинного затишку.

Ви прийняли рішення номінувати управлінську команду на індивідуальний коучинг. Сім менеджерів пройшли персональні коучингові програми. Як коучинг для управлінців вплинув на розвиток вашого бізнесу?

Я вірю в силу команд, тому завжди ділюся своїми відкриттями з колегами. Від того наскільки зрілою та сфокусованою буде команда менеджерів залежить те, чи будуть наші вчителі дорослими та щасливими. Зрілий вчитель зможе допомогти дитині теж вирости, буде опорою для дитини, прикладом. Адже сенс виховання не в тому, щоб розповісти, як треба - сенс в тому, щоб показати це на власному прикладі. Корпоративний коучинговий проєкт посилив нашу команду. Цього року ми пішли далі і запустили тестовий коучинговий проєкт для вчителів та тьюторів. А також почали використовувати коучингові технології для роботи з учнями.

Які ви бачите переваги коучингу як інструменту для розвитку управлінців над класичними тренінгами?

Я б не порівнювала ці речі в такому контексті. Класичні тренінги дають загальні інструменти, важливо їх знати і оновлювати. Коучинг дозволяє пропрацювати особисті обмеження та установки. Менеджер працює своєю особистістю і від рівня його зрілості залежить, чи зможе він ростити зрілість інших. Зрілість команди - це про швидкість та якість її роботи. І про кайф від життя, який отримуєш в процесі роботи з такою командою. Я за кайф!
В 2021 році команда тьюторів Educator першими в освітній системі країни інтегрувала інноваційну концепцію тьюторського супроводження учнів із застосуванням коучингових технологій. В чому суть та переваги такого підходу?

Ми в Educator дуже любимо інновації. Система тьюторського супроводу в школі працює вже 4 роки. Тьютори в нашому ліцеї це дорослі, які турбуються про результат дитини, підтримують її на шляху до результату. Також тьютори надають своєчасний зворотній зв'язок батькам. Це важливо, адже школа та родина - одна команда, яка має спільну мету - щасливі та успішні діти. Під час індивідуальної роботи з тьютором дитина росте як особистість, вчиться бути самостійною та відповідальною. Ми просто не могли пройти повз таку ефективну технологію як коучинг.

Аліна, коуч з сертифікацією в Міжнародній Федерації Коучингу (PCC ICF), відгукнулася на нашу авантюру і розробила спеціальну навчальну програму для команди тьюторів, що базується на найкращих коучингових методах та практичному досвіді, які успішно використовуються в світовій практиці. На базі навчальної програми тьютори створили власну концепцію супроводження учнів з індивідуальним підходом для кожного. Зараз ми вже маємо результати програми за першу чверть рівень академічних успіхів наших учнів виріс на 15% порівняно з попереднім періодом.
Який потенціал коучингу ви бачите не лише як ефективного методу управління компанією, але і як інноваційної технології передачі знань та навичок учням?

Це дійсно ефективні технології для розвитку усвідомленості та особистості дитини.
Я мрію про те, щоб технології коучингу та тьютори були в кожній українській школі. Коли підліток підходить до тебе в коридорі школи і говорить "Дякую! Ваша школа навчила мене, що я можу досягти чого завгодно коли докладу зусиль" - це безцінно, це варте будь-яких зусиль і тих шалених грошей, яких треба докласти для запровадження цих технологій.

Як менторинг допомагає у розвитку бізнесу? В чому відмінність між менторингом та коучингом? Розкажіть про свій досвід у ролі ментора.

Коучинг допомагає пропрацювати свої обмеження. Мені ця технологія подобається тим, що коуч лише задає питання. Це дзеркало, яке відзеркалює тобі важливі моменти, а результат ти отримуєш сам. І цей результат - здатність управляти власними ресурсами усвідомлено.

Менторинг це можливість спиратися на досвід іншої людини. Цей формат я ціню за індивідуальний підхід і можливість "подумати об іншу людину", поглянути на задачу під іншим кутом. Це теж класна технологія. Наразі я є ментором для директорів декількох приватних шкіл. Серед альтернативних освітніх проєктів поширена практика, коли школи не мають власних ліцензій та атестують учнів у великих ліцензованих школах. Школи, учні яких атестуються у нас мають додатково менторську підтримку нашої команди. Так ми робимо внесок в розвиток якісної освіти і регіонах. Вірю, що це зробить країну сильнішою.

Менторство для мене - це історія про результат. Школи, які ми супроводжуємо, також дуже активно розвиваються - збільшують прибуток, будують власні приміщення, запроваджують нові продукти і виходять на лідерські позиціїї в своїх містах.
Наш ліцей це лише один з багатьох прикладів того, якою може бути сучасна школа. Школа, яка вчить і виховує особистість. Школа, вчителям в якій цікаво, як складається життя їхніх учнів. Чому це важливо? Якщо в учня складається відчуття, що вчитель не цікавиться ним, то у нього ніколи не народиться бажання засвоїти те, що пояснює йому вчитель. Своєю роботою, своїм прикладом ми просто показуємо, якими щасливими, сильними та стійкими до викликів життя можуть вирости наші діти, якщо школа починається з прийняття та любові і турбується про результат.

Владислава Бандурко
Made on
Tilda